X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 پوشش رومینگ ملی با سرعت رو به تکمیل است و با هماهنگی بین اپراتور ها هیچ نقطه‌ای در کشور نخواهیم داشت که پوشش تلفن همراه نداشته باشد.
 
به نقل از ایستنا، حسن رضوانی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: اپراتور ها تکمیل پروژه رومینگ ملی را با سرعت پیش می برند، چرا که رومینگ ملی جزء تعهدات اولیه‎ اپراتورهای تلفن همراه در کشور است.
 
وی در پاسخ به برخی از ابهامات مبنی بر سرباز زدن یکی از اپراتور ها از اجرای طرح رومینگ ملی گفت: هیچ کدام از اپراتورها از اجرای این طرح سرپیچی نکرده و در مصوبه ۱۸۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اجرای رومینگ ملی، عمل به تعهدات پوششی و مالی، ترابردپذیری شماره‌ها و بازنگری پروانه‌ها به عنوان برخی از شرایط ارائه خدمات نسل‌های بالاتر از سوی اپراتورها پیش‌بینی شده است.
   
​معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری، رفع نقاط فاقد پوشش شبکه برای تمامی اپراتورهای فعال در کشور، ارتقاء کیفیت ارائه خدمات در تمامی نقاط شهری و جاده‌ا‌ی، رفع مشکلات آنتن‌دهی در سطح شبکه معابر شهری و استفاده از سایتهای موجود به صورت اشتراک‌گذاری را از انتظارات رگولاتوری از اپراتورها در اجرای رومینگ ملی عنوان کرد.
 
​معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری  همچنین در خصوص  یکی دیگر از مفاد مصوبه 186 کمیسیون تنظیم مقررات مبنی بر اجرای طرح ترابرد پذیری شماره گفت: اپراتورها برای ترابرد پذیری شماره ها نیاز به زمان دارند چرا که از نظر فنی باید خود را برای اجرای این طرح آماده کنند.
 
رضوانی در پایان با بیان این که اجرای مفاد مصوبات 186 کمیسیون تنظیم مقررات، باعث ایجاد رقابت بین اپراتورها می شود گفت: از اپراتورهای پیشگام در اجرای مصوبات این کمیسیون حمایت خواهد شد.
 
لازم به ذکر است تاکنون در هشت استان کشور پوشش رومینگ ملی کامل شده و به زودی با یک زمان بندی منطقی تمام کشور تحت پوشش کامل شبکه تلفن همراه قرار می گیرد.