مایکروسافت ویژگی های جدیدی را در به روزرسانی ویندوزفون 8.1 ارائه خواهد کرد.

مایکروسافت قصد دارد به زودی اولین آپدیت ویندوز فون ۸.۱ را ارائه دهد و در همین جهت برخی از ویژگی‌های این به روز رسانی را برای شرکت‌های سازنده سخت‌افزار منتشر کرده است. یکی از تغییرات ظاهری در این به روز رسانی، پشتیبانی از فولدرها است که به کاربران ویندوزفون اجازه می‌دهد یک تایل یا کاشی را روی یک تایل دیگر بکشند تا یک فولدر به وجود آورند و اپ‌ها را بهتر سازماندهی کنند. البته این ویژگی سال‌هاست که در اندروید و iOS وجود دارد و مایکروسافت هم تلاش می کند این ویژگی را به ویندوزفون بیاورد.

  
یکی دیگر از ویژگی‌های جالب این آپدیت، پشتیبانی کردن از کیس‌ها و ابزارهای تعاملی است. HTC، سامسونگ و ال جی همگی از کیس‌هایی استفاده می‌کنند که وقتی باز می‌شوند دیوایس را به حالت فعال درمی‌آورند یا در هنگام استفاده اطلاعاتی را روی صفحه به نمایش می‌گذارند. مایکروسافت هم تصمیم دارد همین امکانات را در ویندوز فون به کار ببرد تا سازندگان سخت افزارها در مورد کیس‌ها دست بازتری داشته باشند. ما این را می‌دانیم که HTC اکنون در حال کار بر روی نسخه ویندوز فون One است پس احتمال دارد کیس Dot View هم برای این دیوایس کاربرد داشته باشد.


ویژگی های دیگری نیز وجود دارد مثلا می‌توان به یک دستور دفترچه تلفن دیوایس برای کورتانا که اجازه برقراری مکالمه از درون وسایل نقلیه با کورتانا را ممکن می‌سازد، پشتیبانی از وضوح ۱۲۸۰ در ۸۰۰ و دیوایس‌های ۷ اینچی، یک لایو تایل متوسط برای اپ Store و پشتیبانی از VoLTE اشاره کرد. هنوز زمان انتشار این به روز رسانی مشخص نیست.

برچسب‌ها: ویندوزفون ۸.۱